PERFORMANȚE
Olimpiada la disciplinele din aria curricularĂ Tehnologii
2019
Faza judeţeană
Tehnician transporturi
- Cionca Ioan Sergiu clasa a XI-a
2018
Faza judeţeană
Tehnician mecatronist
- Bota Darius Marian clasa a XI-a Locul II
- Mititelu Mădălin clasa a XI-a Locul III
2017
Faza judeţeană
Tehnician mecatronist
- Macavei Bogdan clasa a XII-a Premiul III
2016
Faza judeţeană
Tehnician mecatronist
- Macavei Bogdan clasa a XI-a Locul IV
Tehnician mecanic pentru întreținere și reparații
- Peneder Richard clasa a XII-a Locul IV
2012
Faza judeţeană
Tehnician mecatronist
- Mereu Cristian clasa a XII-a Premiul II
2010
Faza judeţeană
Tehnician mecanic pentru întreţinere şi reparaţii
- Luca Tadeu Onisim clasa a XII-a - Premiul I
- Năsui Silviu clasa a XII-a Premiul II
- Schipală Marian clasa a XIII-a Premiul I
- Oblesniuc Alexandru clasa a XIII-a Premiul II
Tehnician electromecanic
- Gal Dan Adrian clasa a XIII-a - Premiul I
- Pecskan Gabor Laszlo clasa a XIII-a - Premiul II
Faza naţionala
Tehnician mecanic pentru întreţinere şi reparaţii
- Luca Tadeu Onisim clasa a XII-a
Concursul la disciplinele tehnologice pentru învățământul profesional - MECANIC AUTO
2019
Faza judeţeană
- Petruse Vlad clasa a XI-a - Locul I
- Horga Bogdan Daniel clasa a XI-a - Locul III
2018
Faza judeţeană
- Pop Eugen Sebastian clasa a XI-a - Locul III
- Cionca Ioan Sergiu clasa a XI-a - Mențiune
Concursul "ISTORIE ŞI SOCIETATE ÎN DIMENSIUNE VIRTUALĂ"
2017
Faza judeţeană
- Velea Călin clasa a IX-a - Premiul II - Secţiunea Istorie - Pagini WEB
2016
Faza judeţeană
- Pintican Larisa Emanuela clasa a IX-a - Premiul I - Secţiunea Istorie - Pagini WEB
2015
Faza judeţeană
- Groza Adriana Daniela clasa a XI-a - Premiul I - Secţiunea Istorie - Pagini WEB
Faza naţională
- Groza Adriana Daniela clasa a XI-a Secţiunea Istorie - Pagini WEB
2013
Faza judeţeană
- Manici Sebastian clasa a XI-a - Mențiune - Secţiunea Istorie - Pagini WEB
- Groza Adriana Daniela clasa a IX-a - Premiul III - Secţiunea Socio-umane - Pagini WEB
2012
Faza judeţeană
- Şandru Roxana clasa a IX-a - Premiul III - Secţiunea Istorie - Pagini WEB
- Lazi Petronela Izabela clasa a IX-a - Premiul II - Secţiunea Socio-umane
2010
Faza judeţeană
- Haneş Alexandru clasa a XII-a - Premiul III - Secţiunea Istorie - Pagini WEB
- Gioroceanu Daniel clasa a XI-a - Menţiune - Secţiunea Istorie - Pagini WEB
- Bălău Beniamin Cristian clasa a XI-a - Premiul I - Secţiunea Socio-umane
Olimpiada de Tehnologia Informației
2019
Faza judeţeană
- Banu Florin George clasa a X-a - Mențiune Secţiunea TIC
2015
Faza judeţeană
- Gavriloaia Claudiu Andrei clasa a XII-a - Premiul III Secţiunea TIC
2014
Faza judeţeană
- Bucos Gabriela Paula clasa a IX-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Groza Adriana Daniela clasa a X-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Gavriloaia Claudiu Andrei clasa a XI-a - Mențiune Secţiunea TIC
2013
Faza judeţeană
- Groza Adriana Daniela clasa a IX-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Bartha Tamas clasa a IX-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Stroia Cristian clasa a IX-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Ambro Răzvan clasa a X-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Gavriloaia Claudiu Andrei clasa a X-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Calu George Cătălin clasa a XI-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Gorgan Alexandru Gabriel clasa a XI-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Petrea Ioan Cristian clasa a XI-a - Mențiune Secţiunea TIC
- Uliță George Laur clasa a XI-a - Mențiune Secţiunea TIC
Concursul de InformaticĂ AplicatĂ
2011
Faza judeţeană
- Bălău Beniamin Cristian clasa a XII-a - Premiul I Secţiunea TIC
- Branc Alexandru Florin clasa a XII-a - Premiul II Secţiunea TIC
- Bogdan Andrei Laurenţiu clasa a XII-a - Premiul III Secţiunea TIC
Faza naţională
- Bălău Beniamin Cristian clasa a XII-a - Menţiune Secţiunea TIC
2010
Faza judeţeană
- Haneş Alexandru clasa a XII-a - Premiul II Secţiunea TIC
- Bălău Beniamin Cristian clasa a XI-a - Premiul III Secţiunea TIC
2009
Faza judeţeană
- Berar Radu Nicuşor clasa a XII-a - Premiul I Secţiunea TIC
- Haneş Alexandru clasa a XI-a - Menţiune Secţiunea TIC
Faza naţională
- Berar Radu Nicuşor clasa a XII-a - Menţiune Secţiunea TIC
Concursul NaŢional de Chimie "Petru Poni"
2014
Faza judeţeană
- Calu George Cătălin clasa a XII-a - Locul I
Faza naţională
- Calu George Cătălin clasa a XII-a
2013
Faza judeţeană
- Groza Adriana Daniela clasa a IX-a - Locul I
- Calu George Cătălin clasa a XI-a - Locul II
2012
Faza judeţeană
- Tulbure Ana-Maria clasa a XII-a - Premiul I
Faza naţională
- Tulbure Ana-Maria clasa a XII-a - Menţiune
2011
Faza judeţeană
- Tulbure Ana-Maria clasa a XI-a - Premiul I
- Groza Denisa clasa a IX-a - Menţiune
Faza naţională
- Tulbure Ana-Maria clasa a XI-a - Menţiune
2010
Faza judeţeană
- Tulbure Ana-Maria clasa a X-a - Premiul I
Faza naţională
- Tulbure Ana-Maria clasa a X-a
Olimpiada de religie "Lăsaţi copilaşii să vină la mine"
2019
Faza judeţeană
- Bucos Andreea Eva clasa a XII-a - Premiul II
2018
Faza judeţeană
- Bucos Andreea Eva clasa a XI-a - Mențiune
2017
Faza judeţeană
- Bucos Andreea Eva clasa a X-a - Mențiune
- Pintican Larisa Emanuela clasa a X-a - Menţiune
2016
Faza judeţeană
- Groza Adriana Daniela clasa a XII-a - Premiul II
- Pintican Larisa Emanuela clasa a IX-a - Menţiune
2015
Faza locală
- Groza Adiana Daniela clasa a XII-a - Premiul I
Concursul de religie "Hristos în școală - cunoaștere și trăire" - Alianța evanghelică
2018-2019
Faza judeţeană
- Bucos Andreea Eva clasa a XII-a - Premiul I, Secțiunea Poezie
2017-2018
Faza judeţeană
- Bucos Andreea Eva clasa a XI-a - Premiul de excelență, Secțiunea Pictură religioasă
- Bucos Andreea Eva clasa a XI-a - Premiul II, Secțiunea Poezie
- Pintican Larisa Emanuela clasa a XI-a - Premiul III, Secțiunea Poezie
2016-2017
Faza judeţeană
- Bucos Andreea Eva clasa a X-a - Premiul de excelență, Secțiunea Pictură religioasă
- Bucos Andreea Eva clasa a X-a - Premiul I, Secțiunea Poezie
2015-2016
Faza judeţeană
- Groza Adiana Daniela clasa a XII-a - Premiul III, Secțiunea Referate
- Bucos Andreea Eva clasa a IX-a - Premiul I, Secțiunea Poezie
2014-2015
Faza judeţeană
- Groza Adiana Daniela clasa a XI-a - Premiul I, Secțiunea Referate
2013-2014
Faza judeţeană
- Șandru Roxana Tania clasa a XI-a - Premiul I, Secțiunea Poezie
- Groza Adiana Daniela clasa a X-a - Mențiune, Secțiunea Referate
Concursul de religie "Hristos în școală - cunoaștere și trăire" - Cultul ortodox
2018-2019
Faza judeţeană
- Sireteanu Fabian clasa a IX-a - Premiul I, Secțiunea Fotografie religioasă
Concursul Național „Proiecte de mediu”
2018
Faza națională
- Mititelu Mădălin clasa a XI-a - Diploma pentru cel mai profund mesaj de mediu
- Burtic Florian clasa a XI-a - Diploma pentru cel mai profund mesaj de mediu